První jarní zápas

Sehrajeme s týmem Luštěnic, kterým máme co vracet, neboť jsme s nimi na podzim prohráli 2:1, když jsme v poločase vedli 1:0 (gól dal Tomáš Vytlačil a Dan Krulich nedal penaltu), ale v druhém poločase nás domácí začali přehrávat a to i pomocí rozhodčích, takže doufám, že jim nedáme čuchnout a vyhrajeme.

První zápas v nové sezóně i soutěži nás čeká

13.8. od 17:00 v Luštěnidích. Do nové soutěže jdeme i s několika novými hráči. Přišli: brankář Petr Vlk, který přišel z Kosmonos, Michal Vodička z Bohemians Praha, bratři Tomáš a Ladislav Přibylovi ze Staré Boleslavi, Jan Šimek z Kostelce, Jiří Lauda z Byšic, Milan Soukup ze Skalice u České Lípy a také se nám vrátil Petr Toman z Brandýsa, jediný, kdo odešel z našeho týmu je náš nejlepší střelec posledního ročníku B. třídy Petr Voštiar, který šel do divizních Úval.

Ovčáry – Záryby 4:3 (2:0)

Bez svého hroťáka Voljanského, jehož místo tentokrát zaujal Kudela, nastoupili k zápasu o třetí místo fotbalisté Ovčár. Ti po výpadcích v jarní části sezóny již ztratili možnost usilovat o vítězství v soutěži, a tak chtěli před svým sympaticky hrajícím soupeřem uhájit alespoň pozici na bedně. Zárybským výborně vyšla jarní část sezóny a po normální hrací době měli na svém kontě dokonce méně porážek (pouhé 4) než jejich dnešní soupeř. Skóre ale otevřel domácí tým, a to již v 10. minutě po chybě stopera Záryb F. Valentina. Jeho zpětnou přihrávku na brankáře Šulce totiž vystihl Kudela a ve vyložené šanci se nemýlil. 1:0. V dalším průběhu zápasu se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, z nichž se ovšem ujala jen jediná. Stalo se ve 37. minutě, když domácí vyslali centr ze strany, na který si počíhal Miřatský a neomylně zavěsil. Ovčáry tak šly do kabin se slibným dvoubrankovým náskokem.

Velkým otazníkem druhé půle byla fyzická kondice domácího týmu, který na jaře už několikrát ve druhé půli ztratil zápas. Hosté si tohoto faktu možná byli vědomi a do druhé půle se jim podařil skvělý vstup – už po čtyřech minutách hry se podařilo snížit jejich nejlepšímu střelci Voštiarovi. Navázali na to mírnou herní převahou, ta však byla rázně utnuta opět Miřatským, který zaznamenal po trestném kopu svou druhou branku v utkání. Záryby se ale nevzdaly a již o dvě minuty později bylo opět sníženo. Střídající Mareček totiž napřáhl zpoza vápna a trefil přesně mimo dosah brankáře Chaloupky. Gólová přestřelka pokračovala a další slovo měl domácí celek, když využil opět své velké zbraně – centrů do vápna. Jeden z nich si našel domácí Hyka a hlavou zamířil přesně. Ani tento gól však ještě hru neuklidnil, protože si pět minut před koncem srazil Voštiarův centr do vlastní branky Mihalík. Závěrečný tlak soupeře ale domácí přežili a uhájili tak třetí pozici v tabulce.

Góly: 49. P. Voštiar , 70. B. Mareček , 85. J. Mihalík (vl.)

 

Záryby – Zlíchov 3:2 (0:1)

Další přípravný zápas jsme odehráli na umělé trávě na ČAFCe (původně se mělo hrát v Zárybech na přírodní trávě). Na zápas jsme přijeli pouze v 11 lidech (stejně jako v minulý týden) a na to, že je 14 dní před mistrovským zápasem, tak to není košer.

Ze začátku to byl vyrovnaný zápas, ale postupem času se hosté začali více osmělovat a hráli častěji s míčem na kopačkách. Vytěžili z toho pouze jeden gól z rohu, když míč letěl do malého vápna a hostující hráč v pohodě hlavičkoval k tyči a bylo to 0:1.

Druhý poločas jsme začali více běhat nabízet se a bylo to hned znát. Fr.Valentin běžel ze strany na brankáře, kterého přehodil, ale míč letěl vedle. Další šance už skončila gólem. Honza Formánek nezištně našel Matěje Školáka, který si tváří v tvář s brankářem poradil a bylo to 1:1.

O pár minut později Boban Mareček krásně přihrál Fr.Valentinovi a ten šel sám na gólmana, kterému udělal kličku a rázem jsme vedli 2:1. Poté se ještě pískala penalta za faul na Matěje a sám postižený jí bezpečně proměnil 3:1. Hosté v tu chvíli byli na ručník a další hřebíček jim mohl dát Fr.Valentin, ale neproměnil ani jednu ze dvou dalších šancí, které měl. Ke konci utkání se hostům podařilo snížit, když hostující hráč dával opět hlavou z malého vápna 3:2.

 

Sestava: Šulc – Formánek,Šašek,Janáček,D.Vytlačil – Schutz,Mareček,T.Vytlačil,Blanár – Fr.Valentin,Školák