Záryby – Štěrboholy 1:3

Generálka se nám výsledkově moc nepovedla, ale hra, zejména v druhém poločase  byla na dobré úrovni. V prvním poločase nám soupeř během 15 minut vstřelil tři branky. My jsme se prosadili až ve druhém poločase, kdy Míra Krulich napálil míč asi ze 30m  a ten od břevna zapadl za brankovou čáru. Sice jsme prohráli, ale kdybychom proměnili šance, tak bychom vyhráli, ale na kdyby se nehraje.

Sestava: Krajíček – Šašek, Merta(Šindelář), Mikšovský, Hallík – Valentin, D.Krulich, M.Krulich, Mareček, Tesař – Schutz

gól: M.Krulich

Záryby A+B -Líbeznice 3:2

Zápas proti účastníkovi III:třídy jsme nezačali nejlépe a v prvním poločase jsme se trápili, zejména v přesnosti přihrávek a nevyužitím šancí. To hosté byli produktivnější a asi z první velké šance udeřili. Poločas skončil 0:1. Ve druhém poločase jsme hráli daleko lépe a jednodušeji a to přineslo i góly. Na 1:1 vyrovnával Mikšovský a poté dal 2 góly Fr. Valentin (mohlo jich být, tak pět). Hru jsme kontrolovali a mohli jsme přidat další branky, ale ta produktivita. Z mnoha šancí musím vypíchnout krásnou střelu nestárnoucího Borise Sedláčka, který střelou šajtlí, asi z 25m,  minul šibenici o centimetry. V závěru hosté stihli pouze snížit na konečných 2:3.

góly: Mikšovský,  2x Fr.Valentin,

Přípravné utkání:Bohemians Praha-Záryby 3-0

Sehráli jsme další utkání v přípravě, které jsme prohráli, jen málokdy se hodnotí kladně prohrané utkání, ale musím říci, že jsem celkem spokojen, až na některé herní situace na kterých zapracujeme. Velice kvalitní soupeř posílen o tři až čtyři hráče z 2. ligy, potřebovali jsme 15min, aby jsme si zvykly na vysoké tempo ve kterém se utkání odehrávalo, darovali jsme soupeři gól naší nepozorností v obraně…poté jsme prohráli souboj na útočné polovině, kde nás soupeř potrestal podruhé. O chvilku později jsme neproměnili jasnou příležitost (netrefili jsme ani zařízení), nadále byla hra vyrovnaná. Vzhledem k tomu, že jsme ve vysokém vytížení a máme anglický týden, hráči postupně ztráceli na síle, takže myslím, že 80min jsme hráli pohledný fotbal a pak nám docházeli síly… Přesto hodnotím toto utkání jako velice dobré, hráli jsme ve velkém nasazení a s dobrým přístupem. Chci mému mužstvu poděkovat, jestli takhle budeme hrát pořád, budeme na jaře velice silní. Připomínám fanouškům, aby mysleli na to, že každé sehrané utkání hrajeme se soupeři o dvě až tři třídy výš.

Děkuji

Stanislav Slavík.

Záryby-Dubeč

Druhé utkání se nám vůbec nepovedlo, začnu tím, že se mi nelíbil vstup na utkání. Nekoncentrace některých hráčů, srandičky a podobně. Samozřejmě to k fotbalu patří, ale při srazu na utkání a při vstupu do šatny chci, aby celý tým byl koncentrovaný. Věřím, že si z utkání vezmeme ponaučení. Přitom jsme dali krásný gól na 1:0, ale předvedená hra byla dá se říci žalostná, absolutně jsme nedrželi prostor, slabost na míči, pozdě v soubojích, nevyužití volných prostorů, neproměňování šancí, atd. Bylo tam spoustu chyb, ale na druhou stranu víme, že samo to nepůjde a navíc jsme přišli dočasně o M.Krulicha – zranění na měsíc. Je to nejdůležitější článek naší kombinační hry, opět jsme hráli bez brankáře, jelikož nenastoupil do zimní přípravy. Uvidíme jaký bude vývoj , snaha je někdy málo, chyběla tam kvalita, některé góly nám dal soupeř, dle mého názoru jasně z ofsidu, asi 2x a nám dva regulérní neuznal, ale to nemění nic na tom, že jsme zaslouženě prohráli. Soupeř nebyl o tolik lepší, ale byl tvrdší, agresivnější a nebezpečný ve finální fázi, bohužel, to mi nebyli. Musím přidat ještě výtku na špatnou hru obrany, tam jsem byl velice nespokojen s individuálníma chybama. V podstatě jsme si 3 góly dali sami. Záložní řada nedržela prostor, spoustu nepřesných přihrávek, hlavně nevynucených a útok skoro nulový.

góly: B.Mareček, S.Slavík 2:7